Menüü

Kestliku Arengu Eesmärgid saavad Indeksi osaks

Sügisel käivitus Investorliikmete töögrupp, kelle eesmärgiks on kaasa aidata Taanis väljatöötatud Kestliku Arengu Eesmärkide põhise hindamismetoodika sidumisele Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksis. 

VEF on aastaid teinud koostööd erinevate Eesti ettevõtetega, et neid toetada arenguteel vastutustundliku ettevõtluse kontekstis. Aeg on küps, et joondada meie kohalikud ambitsioonid globaalsete parimate praktikatega. Sellega seoses andsime avalöögi vastutustundliku ettevõtluse indeksi 2021 arendusprotsessile.

Koostööd alustas vinge grupp teotahtelisi organisatsioone, kuhu kuuluvad:
– Taani partner SDG Lead, kes jagab parimat rahvusvahelist teadmust vastutustundlike ettevõtete hindamises;
– meie inspireerivad liikmed, kes hingega panustavad globaalsete eesmärkide Eesti turule kohandamisega; BaltCap Coop Pank AS EuroPark Estonia Lindström @Miltton New Nordics Proekspert AS Sustinere Telia Utilitas
– partnerid, kes ettevõtete suundasid ühiskonnas laiemalt saavad toetada. ESTVCA, Keskkonnaministeerium, @Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Julgustame ettevõtteid hoolimata oma suurusest või stardipositsioonist arendama keskkondliku ja sotsiaalse mõju juhtimissüsteeme.

Juba 2021 jaanuaris on avatud indeks uues kuues, kuid hoiame teid kursis selle arengutega veel ennegi.