Rahvusvaheline ning siseriiklik trend on ühiskonna tervisest hoolimine
Mis viib tänapäeval eduni? Kliente, partnereid, investoreid ja teisi turuosalisi huvitab tänapäeval üha rohkem, kui usaldusväärne ja läbipaistev on ettevõtte tegevus. Teenuse, toote ja töösuhte kvaliteedi kõrval muutub üha olulisemaks kogu ettevõtte tegevuse mõju elukeskkonnale ja majandusele.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum ühendab tuntud ja juhtivaid Eesti ettevõtteid, kes väärtustavad arengut mitmes sfääris:
- Looduskeskkond – teadlikkus oma ettevõtte mõjust loodusele on oluline, sest üksikisik saab teha vaid osakese sellest, mille tööstused ja ärisektor suudaksid saavutada luues keskkonnasõbralikuma tegevusplaani.
- Sotsiaalne keskkond – ettevõtted ei eksisteeri vaakumis, vaid on alati ümbritsetud kogukondadest, kus leidub nende toodete või teenuste kasutajaid ja arendajaid.
- Töökeskkond – töötaja väärtustamine paneb tööd väärtustama. Maailma gigandid, nagu näiteks Google, võlgnevad suure osa oma edust töökeskkonna loomisele, mis seab inimese esikohale.
- Turukeskkond – ausus ja läbipaistvus koostöösuhetes tarbijate, tarnijate ja partneritega näitab üles usaldusväärsust nii kohalikul kui rahvusvahelisel turul.
Nendest teemadest lähtuvalt on koostatud ka Indeksi küsimustik.
Väärtus ettevõttele
Tunnustame ettevõtteid koostöös organisatsioonidega:
- Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn), Justiitsministeerium, Tööinspektsioon, Keskkonnamet, Inimõiguste Keskus, PriceWaterhouseCoopers, Tarbijakaitse- ja Tehnilise Järelvalve amet.
Indeksi hindajate töögrupp
- Els Heile – Indeksi töögrupi juht. Els korraldab ja juhib Indeksi elluviimisega seotud protsesse 2021-2022. aastal. Els on lõpetanud Lundi Ülikooli International Human Rights Law magistriprogrammi (LL.M.). Õpingutes keskendus ta vastutustundliku ettevõtluse normidele ning inimõiguste ja kliimamuutuste vahelisele seosele. Els on töötanud Taani arengukoostöö organisatsioonis DanChurchAid (DCA) erasektori kaasatuse osakonnas ja olnud tegev Lundi Ülikooli Sustainable Future Hub’i liikmena. Praegu töötab Els ka ESG ja regulatsioonide eksperdina Sustineres.
- Tarmo Meresmaa – PwC juhtivkonsultant, strateegilise juhtimise ja teenuse disaini magister
- Tuuli Pärenson – mõju hindamise ekspert, Tartu Ülikooli Majandusteaduste doktor sotsiaalse mõju hindamise valdkonnas
- Mari Kooskora – eetilise ja vastutustundliku ettevõtluse ekspert, Ärieetika kaasprofessor Estonian Business Schoolis, Jyväskylä Ülikooli Majandusteaduste doktor organisatsioonide ja inimeste juhtimise valdkonnas
- Jaan Aps – Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik; mõju hindamise mõõdikud
- Diana-Liis Kross – Ettevõtja, lektor ja jätkusuutliku ärijuhtimise entusiast, lõpetanud jätkusuutliku ärijuhtimise Cambridge ülikooli juhendamisel
- Eveli Glinjanski – PwC ärinõustamise konsultant ja teenusedisainer, Junior Achievement Eesti õpilasfirmade mentor, Tallinna Ülikooli sotsioloogia magister
- Tiit Urva – organisatsioonide arengunõustaja, mentor ja eetilise finantsühingu Hea Koostöö HLÜ juhatuse liige
- Elina Rääsk –VEFI asutaja liige, jätkusuutlikkuse juht rahvusvahelises tehnoloogiaettevõttes
- Sirli Peepson – nõustamisagentuuri Skia Consult partner ja vastutustundliku ettevõtluse ekspert
- Jaanus Purga – tööstusvaldkonna konsultant, Rohetiigri meeskonnaliige
- Kristiina Esop – VEFi tegevjuht, EBSi juhtimisteaduste doktorant
- Tiina-Katrina Kaber – EnterTraining OÜ asutaja, meeskondade arengu treener, TTÜ tarneahela juhtimise MSc
- Renee Pesor – Nooremteadur, doktorant ja lektor EBSis fookusega vastutustundliku ettevõtluse ja firmade finantstulemuslikkuse seostele info asümmeetria kontekstis
- Markus Vihma – ringmajanduse ekspert, MSc. in Sustainability Science & Environmental Studies, Lund University, Sweden